W naszej tradycji wręczanie przyszłej małżonce pierścionka zaręczynowego jest niezwykle ważnym i stałym ceremoniałem. Niezależnie od tego, czy organizujemy zaręczy tylko we dwoje, czy też w gronie rodziny, pierścionek powinien zachwycić i złapać za serce naszą wybrankę i wcale nie oznacza to, że musi legitymować się ogromnych gabarytów klejnotem. Wręcz przeciwnie, moda się zmienia i to, co sprawdzało się kiedyś powoli ustępuje miejsca nowoczesnym rozwiązaniom.

Subtelność i delikatność są w cenie

Nadal najpowszechniej wykorzystywanymi materiałami są srebro, czy różne rodzaje złota. Niemniej jednak to nie bogactwo zastosowanych surowców liczy się najbardziej, ale stylowy charakter i oryginalne wzornictwo. Chociaż kamienie szlachetne niezmiennie są bardzo popularne, to jednak zazwyczaj mają one postać dyskretnych, idealnie zharmonizowanych elementów. Biżuteria zaręczynowa coraz częściej idzie w kierunku minimalistycznych form, co udowadnia kolekcja, które odznaczają się unikatowością oraz niesamowitą precyzją wykonania. Można zatem powiedzieć, że dąży się do tego, by każdy pierścionek zyskał niepowtarzalną naturę.

Podkreślenie osobistego wymiaru biżuterii zaręczynowej

Pierścionki zaręczynowe często opatrzone są grawerem, który zawiera cytat ulubionej piosenki danej pary, datę zaręczyn, datę pierwszej randki lub szereg innych informacji, które przyjdą do głowy przyszłemu panu młodemu. To sympatyczna i sentymentalna pamiątka na lata. Jednak Biżuteria zaręczynowa wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do pierścionka. Para może np. sprawić sobie identyczne, personalizowane bransoletki, służące upamiętnieniu tej podniosłej i wzruszającej chwili. Tutaj ogranicza nas tylko własna inwencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.