Tort i prezenty to zwykle te elementy, które kradną całą uwagę na przyjęciach urodzinowych, bez względu na to, czy organizują je sale zabaw dla dzieci, czy to domowe kinder party. Jednak tradycją jest również to, że takim okazjom towarzyszą rozliczne zabawy i gry – często wybrane przez samego solenizanta. Wybraliśmy przykładamy najlepszych gier urodzinowych, które mogą Cię zainspirować przy następnej takiej okazji.

Sale zabaw dla dzieci polecają: muzyczne krzesła

Zabawa w gorące, muzyczne krzesła zawsze przynosi radość i odrobinę rywalizacji. Chodzi o to, że dzieci po prostu krążą wokół ułożonych w krąg krzeseł, gdy gra muzyka, ale haczyk polega na tym, że jest o jedno krzesło mniej niż graczy. Kiedy muzyka się zatrzymuje, zgodnie z zaleceniami nadzorującego rodzica, wszystkie dzieci muszą szybko znaleźć miejsce. Ktokolwiek zostaje bez krzesła na końcu, odpada z gry. W następnej rundzie usuwa się kolejne krzesło i kontynuuje zabawę, aż pozostanie jedno dziecko.

Następnie rozdaje się zwycięzcom wcześniej ustalone nagrody. Wskazówka: jeśli chcesz, możesz zamienić krzesła na poduszki rozrzucone na ziemi, a nawet posadzić dzieci na podłodze. Wszystko w zależności od możliwości, jakie daje pomieszczenie, w którym odbywa się cała zabawa.

Zabawa w głuchy telefon – zawsze się sprawdzi na kinder party!

Gotowi na dużą dawkę śmiechu? Bez względu na to, czy przyjęcie odbywa się w domu, czy zdecydowałeś przenieść je na sale zabaw dla dzieci – zabawa w głuchy telefon to ponadczasowy hit. Jak to fajnie zorganizować? Zbierz wszystkie dzieci w kręgu na tyle daleko od siebie, żeby nie słyszały swoich szeptów. Niech solenizant/solenizantka wymyśli zdanie, które chce przekazać. To może być cokolwiek! Następnie musi to wyszeptać do ucha osoby po jej prawej stronie. Ważne – ma tylko jedną próbę wypowiedzenia zdania.

Następnie kolejna osoba musi dowiedzieć się, co zostało powiedziane, i przekazać wiadomość osobie znajdującej się dalej po prawej stronie. Ostatnia osoba, która otrzyma wiadomość, musi powiedzieć to głośno. Następnie solenizant/solenizantka musi wypowiedzieć oryginalne zdanie, aby każdy mógł usłyszeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.