Myjki ciśnieniowe to bardzo popularne i uniwersalne urządzenia, dające możliwość utrzymania w czystości wielu elementów trudnych do wyczyszczenia (idealnie sprawdzą się, gdy należy wyczyścić dokładnie sprzęt budowlany każdego typu). Aby jednak niczego nie uszkodzić warto wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z myjki ciśnieniowej.

O czym warto pamiętać?

Myjka ciśnieniowa powinna być szczególnie chroniona przed niskimi (wręcz ujemnymi) temperaturami. Jeżeli jest zimno należy zadbać o to, aby nawet minimalna ilość wody nie znalazła się w myjce. Należy mieć na uwadze, że nawet niewielka ilość wody po zamarznięciu może prowadzić do poważnego uszkodzenia myjki. Jeżeli do takowej dojdzie, pomóc może Wam jeden z autoryzowanych serwisów np. wypożyczalnia myjek ciśnieniowych, która od kilkunastu lat specjalizuje się w naprawach myjek. Specjaliści zalecają uruchomienie myjki ciśnieniowej, bez podłączenia wody na około pół minuty. To z założenia ma zapewnić nie tylko wydajną, ale również i bezpieczną pracę urządzenia.

A może środki czyszczące?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie bardzo specyficzne, wymaga więc zastosowania odpowiednich preparatów czyszczących. Każdy nieodpowiedni środek może doprowadzić do uszkodzenia myjki bądź zakłócenia jej działania. Dużym błędem w użytkowaniu myjek jest również zaniechanie używania filtra, co niestety robi duża grupa użytkowników tych urządzeń. Bez zastosowanego filtra drobiny piasku czy innych materiałów wraz z wodą mogą dostać się pod głowicę pompy myjki uszkadzając lub niszcząc ją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.