Nie jest żadną tajemnicą to, że każdemu z nas wypadały kiedyś pierwsze zęby, aby w ich miejsce mogły urosnąć te na stałe. Teraz problem mleczaków dotyczy bezpośrednio naszych dzieci. Zatem wielu rodziców na dzień dzisiejszy zastanawia się czy opłaca się leczyć zęby mleczne czy może lepiej o nie dbać. W zasadzie na to pytanie chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale jedno jest pewne – jeśli będziemy z naszym dzieckiem regularnie chodzić do stomatologa wówczas zapewnimy mu mniejszy ból. Dlaczego?

Warto zadbać o regularne wizyty

Chodzi tutaj o to, że uzębienie naszych dzieci będzie kontrolowane na bieżąco, a co za tym idzie istnieje szansa na wykrycie jakiś nieprawidłowości jeszcze we wczesnych stadiach choroby co jest niezwykle ważne. Prawda jest taka, że większość dzieci wtedy, gdy widzi dentystę czy też narzędzia stomatologiczne to po prostu się boi. Z jednej strony nie ma się co dziwić, a z drugiej właśnie tak ważne jest to, aby odwiedzać z naszymi pociechami dentystów, gdyż wtedy przyzwyczają się one do tego, że przynajmniej raz na jakiś czas trzeba wybrać się w to miejsce. Wiele osób twierdzi, że pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce już w 6 miesiącu życia dziecka.

Rola rodzica jest niezwykle ważna

Teraz wspomnijmy również o tym, że jeśli będziemy pomagać naszym dzieciom w tym, aby dbały one o swoje zęby mleczne to na pewno uda się skutecznie uniknąć bolesnych wizyt u dentysty. Najważniejsze jest to, aby dbanie było w miarę możliwości regularne i przede wszystkim konsekwentne – chodzi tutaj o codzienne mycie zębów czy unikanie słodyczy. Wydaje się, że niezwykle ważne jest to, aby myć zęby wieczorem, gdyż wtedy zmywamy z zębów wszystko po całym dniu. Na sam koniec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego narzędzia stomatologiczne tak źle kojarzą się dzieciom? Być może ich wygląd wzbudza niepokój, jednak bardzo często wpływ na to mogą mieć bolesne wspomnienia z przeszłości i dlatego tak ważne jest, aby odwiedzać stomatologa już od pierwszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.