U małych dzieci bardzo często pojawia się problem koślawienia stóp lub płaskostopia. Może to wynikać z wielu różnych uwarunkować, na przykład genetycznych, czy też źle dopasowanych pierwszych bucików. Kiedy rodzic zauważy, że dziecko w niewłaściwy sposób stawia swoje stopy, najlepszym krokiem jest umówienie wizyty u ortopedy lub fizjoterapeuty. Taka osoba oceni, czy faktycznie pojawia się wada i zadecyduje, czy potrzebne będą indywidualne wkładki ortopedyczne. Takie wkładki wykonuje się na zamówienie w specjalistycznych gabinetach.

Jak powstają indywidualne wkładki ortopedyczne?

W sklepach medycznych można oczywiście znaleźć gotowe wkładki dla dzieci, jednak jeśli jest taka możliwość, lepiej zdecydować się na takie indywidualnie dopasowane do stópek dziecka. W jaki sposób one powstają?

  • specjalista dokonuje odcisku stopy,
  • bada również stopy komputerowo i ustala wszystkie parametry wkładki,
  • indywidualne wkładki ortopedyczne robione są ręcznie, zgodnie z projektem.

Dobrym wyborem jest https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow.

Czy same wkładki mogą zniwelować koślawość małych stóp?

Wkładki ortopedyczne są bardzo pomocne i dzięki nim stopy mogą znajdować się stale w odpowiedniej pozycji. Poza ich stosowaniem, najlepiej poprosić również fizjoterapeutę o wskazanie najlepszych ćwiczeń. Takie ćwiczenia można wykonywać z maluszkiem w domu, najlepiej na boso na dywanie. Im częściej dziecko trenuje, tym bardziej wzmacnia powięzi i więzadła, dzięki czemu może wyleczyć swoją wadę. Niekiedy już po kilku miesiącach widoczna jest spora poprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.