Przygotowanie elementów wystroju dla sal zabaw w żłobku i Sali sypialnej to nie lada wyzwanie, a przecież sam wystrój wnętrza to nie wszystko. Trzeba jeszcze te pomieszczenia doposażyć. Kupić zabawki, kołdry i poduszki, kocyki bawełniane, pufy, fotele i stoły z krzesełkami dostosowanymi do różnego wieku dzieci. W końcu tak naprawdę w żłobku mogą się znaleźć zarówno niechodzące półroczne maluchy, jak i całkiem ogarnięte i samodzielne trzylatki.

Jak wyposażyć jadalnię w żłobku

Najważniejsze elementy jadalni to oczywiście stoliki i krzesełka dla maluszków. Poza takimi, jakie można kupić z plastiku w większości najpopularniejszych sieci z meblami. Warto zainwestować też w wysokie krzesełka dla dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć samodzielnie przy stole. Do tego oczywiście warto zakupić także talerzyki i kubeczki z nietłukących się materiałów.

Elementy tekstylne w sypialni: kocyki bawełniane, poduszki i ochraniacze na łóżeczka

Do sypialni potrzebne nam będą poza łóżkami, przede wszystkim wygodne materace. Nie warto kupować tych najtańszych, bo może się okazać, że dwóch latach będzie je trzeba wymienić. Dzieci powyżej roku życia ważą już często po kilkanaście kilogramów, a to sprawia, że materace wykonane z najtańszych pianek szybko się odkształcają. Co więcej dla części dzieci konieczne będzie przygotowanie ochraniaczy na szczebelki łóżeczek. Wszystko po to, by najmniejsze dzieci nie zrobiły sobie podczas drzemki krzywdy uderzając o szczebelki. Poza tym w sypialni potrzebne będą także tekstylia takie jak kocyki bawełniane, otulacze i kocyki z dzianiny na lato.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.