Prawidłowe osadzenie okien jest niezwykle ważnym aspektem, gdyż w późniejszym czasie wpływa to na komfort i samopoczucie osób przebywających w danym obiekcie, a także warunki panujące w konkretnym pomieszczeniu. Właściwa termoizolacja jest bardzo ważna, a wiele sprowadza się właśnie do samego montażu okien. Istotne jest, więc jakiej techniki użyje monter, a także po jakie materiały sięgnie.

Czym jest ciepły montaż?

Nawet najlepszej jakości okna mogą nie spełniać swojej roli, gdy zostaną nieodpowiednio zamontowane. Warto wspomnieć, że to właśnie prawidłowy montaż okna wpływa na warunki i termoizolację. Stąd też popularny w ostatnim czasie stał się ciepły montaż czyli taki rodzaj montażu okien, który pozwala wyeliminować wszelkie błędy i zapewnić największy komfort i bezpieczeństwo. Taki montaż polega po prostu na wykorzystaniu określonych materiałów i zastosowaniu odpowiedniej techniki. Podstawą ciepłego montażu jest piana poliuretanowa – więcej o niej na https://www.soudal.pl/cieply-montaz-okien-sws, a także specjalistyczne taśmy. Chodzi tu przede wszystkim o taśmę paroizolacyjną, która zabezpiecza pianę przed przenikaniem wilgoci, a w efekcie pojawienia się niekorzystnego rozszczelnienia okien.

Jak wykonuje się ciepły montaż?

Choć wydawać może się, że ciepły montaż oznacza bardzo skomplikowane roboty budowlane to wcale tak nie jest. Sam montaż nie jest zbyt trudny, a do jego wykonania należy po prostu przygotować czyli oczyścić i wyrównać podłoże. Potem należy przykleić taśmę po wewnętrznej stronie ościeżnicy okiennej, a następnie zewnętrznej. Pozostałą szczelinę wypełnia się pianką i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.