Dobrze prowadzone negocjacje to niezwykle silny oręż w ręku każdego przedsiębiorcy. Pozwalają one na osiągnięcie oczekiwanych celów, jednocześnie dając obu stronom kontraktu poczucie, że mają wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie załatwianej sprawy (załatwienie sporu czy określenie warunków kontraktu). Czy w ich toku przydatna jest pomoc prawnika?

Kto może negocjować?

Negocjować w imieniu przedsiębiorcy może oczywiście on sam. Często jest jednak tak, że lepsze skutki osiąga się, uprawniając do negocjacji osobę trzecią. Bardzo często jest to specjalista w tym zakresie – np. w przypadku negocjowania umów dobrze, jeśli jest to prawnik (adwokat, radca prawny – najczęściej rekomenduje go obsługująca przedsiębiorcę kancelaria prawna). Udzielenie pełnomocnictwa do negocjacji gwarantuje, że osoba negocjująca będzie zachowywać odpowiedni dystans emocjonalny do sprawy, a przez to jej decyzje będą bardziej racjonalne. Informacje możecie skonsultować na https://kancelariaminsk.pl/.

Jakie sprawy warto negocjować?

W zasadzie wszystkie. Porozumienie, wypracowane w toku negocjacji, jest w biznesie niezwykle ważne. Niemal każda duża kancelaria prawna zatrudnia specjalistów od negocjacji, których zadaniem jest właśnie reprezentowanie klientów w toku rozmów dotyczących funkcjonowania ich biznesu. Taka kancelaria prawna nie poprzestaje więc np. na przygotowaniu projektu umowy, ale uczestniczy też w rozmowach, negocjacjach i ustalaniu ostatecznej treści kontraktu. Dzięki temu jest on nie tylko korzystny dla klienta, ale także bezpieczny z prawnego punktu widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.