Thursday, March 25 2010

Nowoczesny PR w internecie

eppr.pl_public_relation.jpgPublic relations to bardzo szeroka dziedzina działań marketingowych. Specjaliści od PR odpowiadają za przekazywanie klientom informacji o firmie i jej produktach, a także odbieranie sugestii i pytań płynących od klientów do firmy, co nierzadko ma duży wpływ na długofalowe plany działania firmy.


Jeszcze ponad dekadę temu prowadzono działania PR głównie poprzez badania rynku i fizyczny kontakt z klientami. Dziś, gdy Internet nie odstępuje nas na krok, public relations w internecie to działania, bez których szanująca się firma nie może funkcjonować. Nawet przedsiębiorstwa zajmujące się handlem antykami muszą zrezygnować z całkowitego tradycjonalizmu i skorzystać z nowoczesnych, niepasujących do branży rozwiązań.

Wednesday, March 24 2010

Marketing w społecznościach

eppr.pl_marketing_w_spo_eczno_ciach.jpgSpołeczności, przez co można rozumieć większe grupy społeczne, są niezwykle zróżnicowane pod wieloma względami. Można mnożyć liczne przykłady, takie jak forum programistów, koło gospodyń wiejskich lub autorów poezji na stronach, na których każdy może zaprezentować swoją twórczość. Tak czy inaczej różnice są w wieku, płci, światopoglądach członków danej grupy.


Marketing w społecznościach to działania marketingowe, które mają na celu dotarcie do danej grupy społecznej, która musi charakteryzować się pewnymi przekonaniami. Zadaniem takiego marketingu jest nieagresywne wkroczenie z reklamą marki do takiej grupy, jednocześnie popierając zwyczaje, przekonania tych ludzi i promując nazwę marki, produkt.

Thursday, March 18 2010

Marketing wirusowy

eppr.pl_marketing_wirusowy.jpgMarketing wirusowy to niezwykle przebiegła forma budowania wizerunku marki i jej reklamy. Polega to na tym, że jedno zamierzone działanie specjalistów od marketingu prowokuje rozprzestrzenianie się informacji o marce wśród odbiorców jedynie dzięki ich działaniom. Mogą to być ciekawe filmiki, plotki, reklamy budzące pozytywne skojarzenia, które jednocześnie szybko przypominają produkt danej marki.


Dobrym przykładem jest kampania reklamowa sieci GSM, która kilka lat temu rozpoczęła szeroką kampanię z logo postaci czerwonej symbolicznej ręki. Przyporządkowana takiej reklamie ideologia budziła wśród młodzieży, czyli głównego odbiorcy, niezwykłą ciekawość i rozmowy na temat ciekawej kampanii.

Wednesday, March 3 2010

Public Relations

Public relations to termin, który każdy jakoś jest w stanie zrozumieć, jednak nigdy do końca nie wytłumaczyłby, co to za dziedzina biznesu. Niewiele jednak trzeba, żeby zrozumieć, ile ten termin znaczy dla każdej firmy, która opiera swoją działalność na codziennej współpracy z klientami.


Public relations to coś więcej niż budowanie wizerunku firmy. Obejmuje to reklamę, przekazywanie klientom informacji o ofercie firmy. Specjaliści od PR zwykle bardzo precyzyjnie określają docelową grupę odbiorców, do której kierują informacje o firmie. Jednak PR obejmuje nie tylko przekazanie oferty klientom, ale także dialog z nimi, czyli także odbiór sugestii i pytań od klientów, a także komunikację wewnątrz firmy.

Sunday, February 28 2010

Internetowy PR

Portal przechodzi gruntowną przebudowę i będzie zamknięty przez kilkanaście najbliższych tygodni. Zapraszamy wkrótce.