U małych dzieci bardzo często pojawia się problem koślawienia stóp lub płaskostopia. Może to wynikać z wielu różnych uwarunkować, na przykład genetycznych, czy też źle dopasowanych pierwszych bucików. Kiedy rodzic zauważy, że dziecko w niewłaściwy sposób stawia swoje stopy, najlepszym krokiem jest umówienie wizyty u ortopedy lub fizjoterapeuty. Taka osoba oceni, czy faktycznie pojawia się wada i zadecyduje, czy potrzebne będą indywidualne wkładki ortopedyczne. Takie wkładki wykonuje się na zamówienie w specjalistycznych gabinetach.

Jak powstają indywidualne wkładki ortopedyczne?

W sklepach medycznych można oczywiście znaleźć gotowe wkładki dla dzieci, jednak jeśli jest taka możliwość, lepiej zdecydować się na takie indywidualnie dopasowane do stópek dziecka. W jaki sposób one powstają?

  • specjalista dokonuje odcisku stopy,
  • bada również stopy komputerowo i ustala wszystkie parametry wkładki,
  • indywidualne wkładki ortopedyczne robione są ręcznie, zgodnie z projektem.

Dobrym wyborem jest https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow.

Czy same wkładki mogą zniwelować koślawość małych stóp?

Wkładki ortopedyczne są bardzo pomocne i dzięki nim stopy mogą znajdować się stale w odpowiedniej pozycji. Poza ich stosowaniem, najlepiej poprosić również fizjoterapeutę o wskazanie najlepszych ćwiczeń. Takie ćwiczenia można wykonywać z maluszkiem w domu, najlepiej na boso na dywanie. Im częściej dziecko trenuje, tym bardziej wzmacnia powięzi i więzadła, dzięki czemu może wyleczyć swoją wadę. Niekiedy już po kilku miesiącach widoczna jest spora poprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *