Otyłość i nadwagę w dużym stopniu stwierdza się obecnie u coraz większej grupy małych dzieci. Istnieje wiele przyczyn takiej sytuacji, a przede wszystkim, należą do nich brak ruchu, spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej i spożywanie przetworzonej żywności oraz picie słodkich napojów. Leczenie otyłości u dzieci jest zadaniem trudnym, ponieważ maluchy zwykle mają duży problem z wprowadzeniem nowych zasad żywieniowych i ograniczeniem słodyczy, czy innych kalorycznych przekąsek. Niektórzy lekarze polecają obozy odchudzające dla najmłodszych. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie w przypadku swojego dziecka? Czego można spodziewać się na takim obozie?

Jak wygląda leczenie otyłości na obozie dla dzieci?

Takie obozy organizuje się zwykle w miejscach, które umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu oraz organizację zajęć związanych ze sportem i aktywnością. Dzieci swój dzień rozpoczynają od krótkiej rozgrzewki, aby podkręcić nieco swój metabolizm i sprawić, że organizm będzie szybciej spalał zgromadzoną tkankę tłuszczową. Obowiązuje ich również odpowiednia kaloryczność spożywanych każdego dnia posiłków. Zwykle ustalana jest ona na poziomie około 1500 kcal. Dzięki temu, możliwe jest spalanie dodatkowych kilogramów. Niewielki deficyt kaloryczny bardzo sprzyja całemu procesowi odchudzania. Dzieci nie jedzą słodyczy, przekąsek i nie mają dostępu do słodzonych napojów. Mogą za to korzystać z porad dietetyka.

Jakich efektów można spodziewać się po obozie odchudzającym dla dzieci?

Dzieci tracą zwykle około kilku kilogramów podczas dwutygodniowego obozu. Poza tym, nawiązują nowe przyjaźnie i uczą się właściwych nawyków żywieniowych oraz tego, jak ważną rolę w ich życiu pełni sport. Bardzo istotne jest jednak, aby cały proces kontynuowany był w domu rodzinnym, po powrocie dziecka z obozu. Cała rodzina powinna zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć stosować odpowiednią dietę. Dobrze jest także spędzać więcej czasu wspólnie na świeżym powietrzu. Ważne, aby dziecko stopniowo traciło zbędną tkankę tłuszczową, ponieważ zbyt szybka utrata wagi prowadzi do efektu jo-jo.

Więcej informacji znajdziesz na: https://otulenie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.